kinder

Контакти:

82100, вул. Козловського,59,
м. Дрогобич, Львівська обл.
Телефон: +38 (03244) 3-83-12

Історія

Відкриття

1

22 вересня 2007 року у м. Дрогобичі (Україна) відкрився перший  і єдиний у місті християнський дошкільний заклад – благодійний греко-католицький дитячий садок «Ангелятко». Напевно на то була Божа воля, щоб у будинку під номером 59 по вул. Козловського не переставав лунати дитячий сміх.

З історії відомо, що до війни тут була захоронка, де вихованням дітей займалися римо-католицькі сестри-монахині. За радянських часів до 1989 року у цьому будинку функціонував державний дитячий садок «Пролісок».


Із виходом Української Греко-Католицької церкви з підпілля релігійні громади мали право повернути назад церковне майно. У 1996 році стараннями парафіяльного уряду храму Пресвятої Трійці будинок передано у власність Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. З огляду на потребу забезпечення релігійного виховання з раннього дитинства та брак місць у державних дошкільних закладах Дрогобича, вирішено створити благодійний греко-католицький дитячий садок. Засновниками стали парафія Пресвятої Трійці і Згромадження сестер святого Йосифа ОПДМ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Перші працівники дитсадка


Старша група

Першим директором було призначено с. Мар’яну Власенко, а першими вихователями стали
с. Григорія Костів, с. Антонія Ніколаєва, п. Наталія Паньків і п. Леся Казімірко. (фото с. Маряни, Антонії, Григорії) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Продовження справи засновника Згромадження сестер св. Йосифа

 


При вході до каплиці на стіні висить портрет засновника Згромадження – отця Кирила Селецького, який у 1893 році відкрив першу захоронку в Галичині і започаткував працю над християнською відновою українського суспільства.  Слуга Божий о. Кирило вчив сестер, що діти – це найдорогоцінніший скарб Ісуса Христа, який Сам став дитиною і через дітей хоче бути прославлений. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Візит поважного гостя

2 жовтня 2009 року дитсадок відвідав Секретар Конгрегації Східних Церков архиєпископ Кирило (Василь). Під час візиту поважний гість наголосив, що виховувати найменших – це привілей, адже у святому Євангелії написано: «усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили». (Мт: 25, 40) 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

«Ангелятко» зростає

25 листопада 2009 року владика Юліян (Вороновський) разом з отцями парафії Пресвятої Трійці посвятив новий корпус для ще двох груп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкриття каплиці

23 березня 2013 року владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицький, посвятив каплицю для духовних потреб дитсадка “Ангелятко” й монастиря сестер св. Йосифа. Каплиця посвячена на честь Успення Пресвятої Богородиці, оскільки Божа Мати є особливою покровителькою закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у прощах католицьких шкіл

Щороку дитсадок «Ангелятко» бере участь у щорічній прощі католицьких навчальних закладів до Зарваниці. У рамках прощі щороку проводиться фестиваль дитячої творчості, де представлені художні роботи дітей та концертні виступи.

18 травня 2013 року щорічна проща католицьких навчальних закладів була проведена в Марійському центрі в Гошеві, а 17 травня 2014 р. – у родинному селі Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького Прилбичах. У ній взяли участь вихованці і батьки старшої групи разом з працівниками дитсадка.

 

 

 

 10-літній ювілей

22 вересня 2017 року спільнота дитсадка "Ангелятко" відзначила свій 10-літній ювілей. Подячну Святу Літургію очолив правлячий єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії - владика Ярослав (Приріз). Під час урочистої частини виступи засновників, дирекції та випускників перепліталися з дитячими піснями та танцями. Пізніше радість свята працівники, діти, батьки та гості розділили за святковим фуршетом.

 

IMG 3211

 

 10littja spilna

 

10littja tort

 

 

Наші випускники

Станом на 01 червня 2018 р. наш дитсадок пишається уже 171-м випускником.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віримо, що з доброго зерна, яке сіють щодня сестри й працівники дитсадка у серця маленьких «ангелят», виросте добрий плід на славу Божу й України.